Nasza nowa misjonarka

23 lipca 2014 r. wyjechała do Kazachstanu nasza współsiostra S.M. Rufina Maksymiak. Siostra powiększyła konwent sióstr mieszkających już w Kazachstanie i podjęła pracę misyjną wśród młodzieży, a w przyszłości w kuchni dla bezdomnych, która powstanie przy budującym się kościele.

Nasze pracujące już Siostry misjonarki w różny sposób swojej posługi pragną nieść ludziom uzdrawiającą obecność Dobrego Boga:

Siostra M. Benita zajmuje się apostolstwem chorych, samotnych, potrzebujących - odwiedza ich, modli się z nimi, pełni też posługę pielęgniarki wtedy, gdy tego potrzebują. Prowadzi niedzielne katechezy dla dzieci, organizuje im również letnie i zimowe obozy. Dba o piękno kaplicy.

Siostra M. Arturis również zajmuje się apostolstwem chorych. Dba o obejście domu parafialno-rekolekcyjnego i kaplicę w Barowoje (jest to filia parafii).

S.M. Weronika prowadzi niedzielne katechezy dla młodzieży, organizuje spotkania również w tygodniu. Razem z Siostrą M. Rufiną przygotowują program spotkań - katechez związanych z formacyjnym przygotowaniem młodzieży całego Kazachstanu w związku z SDM w Krakowie. Z Kazachstanu na to spotkanie ma pojechać ok 250 osób.


Polecamy modlitwie sprawy naszych Sióstr i ich misyjną posługę.

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 299608, dzisiaj: 38

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com