Okiem i sercem rekolektantki…

  • Nad wszystkim oczywiście czuwał Pan Bóg i "niezmordowana KADRA"

    Nad wszystkim oczywiście czuwał Pan Bóg i "niezmordowana KADRA"

W tym roku na nasze rekolekcyjne zaproszenie odpowiedziały 43 dziewczyny…

I do nich tu dziś należy głos :)
...czyli o rekolekcjach słów kilka...okiem rekolektantki...;)

Czym są rekolekcje?

"Są niesamowitym przystankiem. Pomagają odkryć wolę Bożą, kierować się na Jego ścieżki, lepiej Go poznać. Pozwalają przemyśleć wiele spraw, o których w codziennym życiu nie myślimy."

„Oprócz niezwykłej modlitwy jest to czas refleksji nad swoim życiem i postępowaniem. Wspólne posiłki, rozmowy, zabawy zbliżają nas do siebie. Mamy szanse znaleźć w drugim człowieku samego Boga. W takim samym człowieku jakim i my jesteśmy: grzesznym, zagubionym, pragnącym zbliżyć się do Pana i doświadczyć Jego miłości w pełnej świadomości."

Kto jest najważniejszy na rekolekcjach?

"Pan Bóg! Oprócz znanej każdemu Ofiary Mszy św. z Panem możemy spotkać się również szczególnie podczas wieczornej adoracji. Dla wielu uczestniczek jest to najważniejszy moment w ciągu całego dnia. Moment w którym jesteśmy tak blisko Nieba – jak nigdy wcześniej. Na rekolekcjach Siostry, Ojciec oferują pomoc w naszych duchowych problemach poprzez rozmowę, wsparcie i modlitwę.
Pomagają poznać Pana i naszą wiarę.”

„Tegoroczne rekolekcje ze św. Franciszkiem były dla nas czasem wielu przemyśleń. Szczególnie dotyczyły one pogłębiania swojej wiary. Przez cały czas towarzyszył nam św. Franciszek, który był dla nas wielkim wzorem. Uczył nas pokory, wiary w Boga i miłości. Starałyśmy się jak on cieszyć się z każdej drobnej rzeczy. Rekolekcje były także okazją do zawarcia nowych znajomości. Oczywiście to wszystko zawdzięczamy naszym kochanym Siostrom Franciszkankom bez których, by się to nigdy nie odbyło. Przez cały czas mogłyśmy liczyć na wsparcie i pomoc. Naszym rekolekcjonistą był Ojciec Idzi, dzięki któremu uśmiech nie schodził nam z twarzy. Towarzyszyła nam tu miła i przyjazna atmosfera, która sprawiła, że z wielką chęcią przyjedziemy tu jeszcze raz.”

„Letnie rekolekcje u Sióstr Franciszkanek - świetna sprawa, co roku więcej osób się tutaj pojawia. W tutejszym roku temat o św. Franciszku z Asyżu mamy, ciekawy święty – chętnie go poznamy!
Każda Siostra swój talent ma: Siostra Rita na gitarze gra, Siostra Iwona mimo wszystko zadowolona, postulantka Ada swym uśmiechem rozpromieni każdy pochmurny dzień, a jak w góry to tylko z Siostrą Teresą i śpiworem. Ojciec Idzi w swym brązowym habicie ognisko rozpala znakomicie. Nawet kotek religijne imię ma, bo nazywa się „Alleluja”. Śniadania, obiady, kolacje… nakrycie – Siostry gotują znakomicie. Wszystkie potrawy ze smakiem zjadamy i chętnie w różnych pracach sobie pomagamy. Modlitwa i Bóg mój… sprawy najważniejsze.
Umiej słuchać Pana Boga, choć to trudna w życiu droga… później czeka cię nagroda!
O modlitwie nie zapomnimy, bo dzięki tej rozmowie do Pana się zbliżymy. Bardzo nam się podobało , ponieważ do Zbawcy zbliżało. Po prostu dziękujemy i obiecujemy, że Sióstr nie zawiedziemy, oczywiście w przyszłym roku przyjedziemy!”

„U Sióstr Franciszkanek super jest, a Ojciec Idzi jest the Best!
Codziennie głos z radia nas budzi, od razu w łazience przybywa ludzi.  W górach Siostra Teresa nas prowadzić nie może, bo noc spędzilibyśmy na dworze. W JUBILEUSZOWEJ czas spędzać lubimy, zaś w SZLACHCIE potem się trudzimy. Wieczorem w kolejce do łazienki stoimy, a potem wodę po całym pokoju roznosimy.
Każda dziewczyna śpiewać pięknie umie i przekaz rekolekcji naszych rozumie. Św. Franciszek jak żyć nam pokazuje, a św. Klara śladami Jezusa wędruje.”

Dziękujemy Panu za ten DOBRY I BOŻY CZAS… Niech owocuje… Dziękujemy również wszystkim uczestniczkom, że przyjęłyście nasze zaproszenie.

Siostry Franciszkanki Szpitalne

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 299615, dzisiaj: 45

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com