Pielgrzymka współpracowników prowincji polskiej w domu macierzystym w Munster

W ramach formacji pracowników świeckich, pracujących w naszych domach w dniach od 1-5 maja 2013 r. zorganizowana została pielgrzymka do Domu Generalnego. Udział w pielgrzymce wzięło 27 osób wraz z opiekunem duchowym pielgrzymki - Ks. Marianem Kluczny. Dla uczestników były to swoiste wędrowne rekolekcje, pełe wrażeń i niezwykłych przeżyć. Codzienna Eucharystia, modlitwa, śpiew, wspólne odkrywanie i poznawanie początków Zgromadzenia u jego źródeł.Telgte - Kaplica Matki Bożej Bolesnej, dom św.Klary, grób Ojca Krzysztofa Bernsmeyera i pierwszych Sióstr Zgromadzenia oraz wiele innych ważnych miejsc pozwoliło uczestnikom pielgrzymki zakosztować ducha św. Franciszka.
...a oto kilka słów refleksji uczestników pielgrzymki:

"Zawsze od korzeni drzewo jest najmocniejsze, dlatego w Münster, tu gdzie są korzenie Zgromadzenia mogliśmy poczuć i zobaczyć jak mocna jest wiara i powołanie do niesienia pomocy potrzebującym. Czas spędzony tutaj był dla mnie niezwykle cenny. Dziękuję, że było mi dane być tu razem z Wami, przeżywać te wspaniałe chwile. Mam nadzieję, że ciepło, dobro i uśmiech, które nas powitało i towarzyszyło przez cały pobyt, będę mogła zabrać ze sobą i obdarzyć nim tych, których spotkam każdego dnia. Bóg zapłać."

"Pielgrzymka ta pozwoliła mi poznać początki działalności naszych Sióstr - ich historię oraz to, do czego doszły dzisiaj. Stanowiła ciekawe połączenie zwiedzania ważnych dla Zgromadzenia miejsc. Obecność na pielgrzymce bardzo wzbogaciła mnie duchowo i pozwoliła bardziej zidentyfikować się z Siostrami. Mogliśmy dostrzec w jak wielu płaszczyznach, dziedzinach Siostry pracują i radzą sobie oraz jak wygląda ta praca od wewnątrz. Codzienne nabożeństwa, wspólne modlitwy, rozmowy z Siostrami bardzo ubogaciły mnie duchowo i utwierdziły w wierze.Jestem pod wrażeniem tak ciepłego przyjęcia i skrupulatnej organizacji pielgrzymki.Bardzo podobała mi się też Msza Święta w języku niemieckim oraz cała jej oprawa. Wyjazd był też możliwością zintegrowania się z innymi pracownikami, będę go bardzo mile wspominał."

"Trudno wyrazić w słowach przeżycia pobytu w tak przecudnym miejscu. Z ogromnym podziwem spoglądałam na Siostry, które tam mieszkają, pracują zarówno starsze jak i schorowane i pełnią swoją posługę. Duch św. Franciszka pozostał w miom sercu. Jestem wdzięczna, że mogłam pojechać w tak ważne i piękne miejsce, zobaczyć i poczuć to piękno będąc w samym środku serca, korzeni naszych Siostr Franciszkanek. Dziekuję." 

"Serdecznie dziękując wszystkim za to spotkanie, dziękujemy Bogu, że mogliśmy się spotkać w tym miejscu, tak jak jest w piosence: "miejsce to wybrał Pan". Czuliśmy się tutaj dobrze w ciszy i pokoju, gdyż cisza jest pewną wartością, w ciszy możemy usłyszeć wszystko, nawet głos Jezusa, który do nas dociera, przelewa na nas swoje miłosierdzie i udziela nam łaski. Mocą tego ducha, którego tutaj zaczerpnęliśmy będziemy zmierzać w kierunku naszych domów, rodzin i naszej pracy. Myślimy, że każdy powinien odwiedzić to miejsce, przeżyć i wdrożyć to wszystko w swoje życie, a wtedy odnajdzie sens swojej pracy i lepiej będzie mógł zrozumieć siebie i innych. Z wdzięcznością pielgrzymi."

"Serdecznie dziękujemy organizatorom pielgrzymki za przygotowanie i dbanie o to, abyśmy spędzili ten czas w duchu chrześcijańskim. Poznanie historii bliskich nam Sióstr Franciszkanek jest dla nas niezwykle ważne i potrzebne, aby móc się realizować w wykonywaniu naszej pracy oraz w życiu codziennym. Wyjazd ten przerósł nasze oczekiwania. Jesteśmy pełne podziwu dla Sióstr Franciszkanek i dla pracowników działajacych z ich ramienia. Pokazuje nam to, że życie Franciszkanek jest godne naśladowania i my będziemy starać się podążać tą drogą."

"Uczestnictwo w "Pielgrzymce do źródeł" było dla mnie wspaniałym przeżyciem, dzięki któremu przeniosłam się do początku źródła - do historii założenia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek. Spotkanie z Siostrami mogę porównać do oceanu, w którym dało poczuć się  ducha św. Franciszka obecnego w sercu kazdej Siostry. Odniosłam wrażenie, że to szczególne miejsce otacza skrzydłami Duch Świety. Dziękuję Siostrom za wszelkie dobro wypływające z ich serc. Podziwiam siłę, energię życiową i zaangażowanie w życiu wspólnotowym. Obdarzam szacunkiem każdą z Sióstr za poświęcenie i oddanie, obiecuję modlitwę. Dziękuję za możliwość uczestnictwa w tej pięknej pielgrzymce."

"Podczas zwiedzania wszystkich miejsc, zrozumieliśmy, że praca to nie tylko obowiązek, to także wielka przyjemność dawać potrzebującymn to czego najbardziej pragną i czego potrzebują w danym momencie np. rozmowa, opieka, dobra rada. Spotkanie z Siostrami Franciszkankami naładowało nasze baterie na dalsze życie, pracę na następne lata. Zderzenie się naszej rzeczywistości, zwykłych ludzi, pracowników, matek, ojców i żon - z pracą, doświadczeniem, poświęceniem i oddaniem Sióstr, ukazała nam jak wiele jeszcze musimy zmienić w naszej postawie, jak wiele musimy się uczyć oraz jak dużo daje nam doświadczenie i wiedza Sióstr.Dziękujemy za poszerzenie  naszych horyzontow, dziękujemy za wiarę jaką nam Siostry ukazały. Podaruj siebie innym , oni również to zauważą i przekażą dalej. Dziękujemy."

"Pragnę podziękować, że mogłam być na pielgrzymce, dostrzegłam Boga w każdej kropli deszczu, w każdej chmurce na niebie i w każdym człowieku. Dziękuję za wsparcie i dobre słowo."  

DZIęKUJEMY WAM ZA TE SŁOWA, JAK RÓWNIEŻ ŚWIADECTWO WASZEJ WIARY I DOBRA, KTÓRYMI DZIELICIE SIĘ Z NAMI.

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 298712, dzisiaj: 27

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com