Wydarzenia

 • Zakonny jubileusz

  Dnia 3 maja w naszej prowincjalnej kaplicy w Ołdrzychowicach Kłodzkich dziękowałyśmy Panu za dar życia naszych Sióstr Jubilatek. W tym roku, było dziewięć Sióstr, które przeżywały swój jubileusz ślubów zakonnych. O godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Bp. Gerarda Kusza została odprawiona Uroczysta Msza św. dziękczynna podczas której, Siostry na nowo, odnowiły swoje śluby zakonne.

 • Figura Matki Bożej Fatimskiej w naszym domu

  W dniach od 27 marca do 2 kwietnia 2016r. miałyśmy zaszczyt gościć w naszym Domu Prowincjalnym Figurę Matki Bożej Fatimskiej. Diecezja Świdnicka pragnie uczcić setną rocznicę objawień, a jej ważnym punktem jest peregrynacja Figury Maryi w parafiach i głoszone rekolekcje. Od 18 października 2014r. Maryja w znaku Fatimskiej Pani odwiedza parafie i wspólnoty zakonne. Czas odwiedzin Maryi, był dla nas czasem łaski…

 • Godne zakończenie tragicznej historii sprzed lat

  17 lutego 2016 r. odbyło się ważne wydarzenie dla naszej Polskiej Prowincji, Zgromadzenia. W Kościele Parafialnym w Pokoju odprawiona została Msza św. w int. ofiar prześladowań mieszkańców tej miejscowości przez radzieckich żołnierzy w czasie okupacji w 1945r. Poświęcony został kamień pamiątkowy związany z tragiczną śmiercią S.M. Herais i podopiecznych z Domu ST. Anna Stift w Pokoju.

 • Błogosławionych Świąt

  „W swoim zmartwychwstaniu Chrystus objawił Boga miłości miłosiernej.”
  /Św. Jan Paweł II/

  W tegoroczne Święta Paschalne szczególnie wpisuje się moc miłosierdzia, czuła miłość Pana, czas pełen łaski dla Kościoła w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Papież Franciszek wzywa nas, by utkwić wzrok w miłosierdziu, by stać się skutecznym znakiem działania Ojca.

  Niech Jezus Chrystus Paschalny, który wychodząc z mroków grobu i przechodząc przez ciemności świata, udzieli nam swego światła i mocy miłosiernej miłości. Niech udzieli nam łaski przemiany naszego serca i życia, niech pomaga wychodzić ze słabości i grzechu do świętości życia.
  Łączymy się w radości Paschalnej, otaczamy modlitwą i życzymy pełni łask miłości miłosiernej w każdym dniu życia.

  Siostry Franciszkanki Szpitalne

 • Wpomnienia z rekolekcji

  Znowu się spóźniłyśmy, na szczęście tym razem nie z mojej winy. Nikt się na nas nie gniewa – biorą już na nas poprawkę. Tata Niny wita nas z uśmiechem. Jedziemy po Asię. Wszystkie jesteśmy podekscytowane, pomimo iż to nasz… któryś tam raz. Podróż strasznie nam się dłuży – nudny, szarawy krajobraz za oknem, sporadyczne smsy od przyjaciół i usypiająca muzyka w tle. W końcu się poddaję i zasypiam...

 • Światowe Dni Młodzieży

  Światowe Dni Młodzieży to cykliczne spotkania młodych katolików z całego świata, którzy na zaproszenie Ojca Świętego przybywają do wyznaczonego przez niego miasta, aby wspólnie słuchać Słowa Bożego, celebrować Eucharystię i doświadczać radości wiary w jedności z Ojcem Świętym.

 • Noc miłosierdzia

  Międzynarodowy dzień modlitwy i refleksji na temat walki z handlem ludźmi. 8 lutego, w dniu wspomnienia św. Bakhity, mamy konkretną okazję otworzyć szeroko serca i wyrazić naszą solidarność z tymi wszystkimi, których świat i jego żądze uczynili współczesnymi niewolnikami.

 • Zrób porządek w swoim życiu

  Rekolekcje zimowe dla dziewcząt w wieku od 14 do 25 lat.

  Zapraszamy Cię DO OŁDRZYCHOWIC KŁODZKICH. Rekolekcje odbędą się w dniach od 11 do 16 lutego 2016 roku. Zapisów i wszelkich informacji organizacyjnych udziela S.M. Iwona Lis.

  Kontakt: tel. kom. 665 273 260, email: siwona83@o2.pl, gg: 519 892 04 

 • Boże Narodzenie

  Przed nami kolejne Boże Narodzenie, które przypomina nam o obecności Boga w naszym życiu. Coraz częściej spotykamy ludzi, którzy niosą ciężar poczucia samotności lub w jakiś sposób sami tego doświadczamy, poprzez niezrozumienie czy inne sytuacje życia. Św. Jan Paweł II powiedział, że „człowieka (...) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa.”

 • Dowiedz się więcej
 • Kalendarz
 • Odwiedziny

  Wszystkie: 286381, dzisiaj: 14

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com