Wydarzenia

 • Pielgrzymka do Włoch - śladami św. Franciszka

  W dniach od 11 do 21 września 2011 r. s. Agnieszka, s. Ewa oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach, uczestniczyli w pielgrzymce do Włoch. Były to bowiem swoiste, wędrowne, franciszkańskie rekolekcje, pełne wrażeń, refleksji i niezwykłych przeżyć. Atmosfera w czasie pielgrzymki była wspaniała...

 • Spotkanie współpracowników - Opole

  Już po raz czwarty odbyło się spotkanie formacyjne pracowników. Tym razem miało ono miejsce na terenie naszego Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Opolu Szczepanowicach. W ramach tego spotkania było m.in.: zwiedzanie Domu Pomocy Społecznej św. Aleksego w Opolu, prezentacja na temat Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Opolu Szczepanowicach (slajdy i zwiedzanie domu), Eucharystia - stanowiąca najważniejszy punkt tego dnia, konferencja ks. prof. dr hab. Piotra Morcińca pt.: "Etyczne aspekty metody in vitro". Pomimo już jesiennej pory pogoda była naprawdę wspaniała, a termometry wskazywały wiele powyżej 20 stopni Celsjusza.

 • Dzień skupienia - Opole

  W święto stygmatów św. Ojca Franciszka, to jest 17 września 2011 roku w Opolu Szczepanowicach odbył się dzień skupienia dla młodzieży żeńskiej. Temat: „Modlitwa w życiu młodego człowieka”...

 • Pierwsza profesja

  S.M. Augustyna po czasie formacji w postulacie i nowicjacie rozeznała drogę swego życia. Ufając Bogu, że powołuje ją do szczególnej służby w naszej wspólnocie franciszkańskiej, złożyła pierwsze śluby zakonne podczas uroczystej Mszy św. dnia 11 sierpnia 2011 r. - w święto św. Klary. Niech Pan błogosławi Siostrze M. Augustynie na wszystkich drogach dokąd pójdzie nieść Jego uzdrawiającą Obecność.

 • Obłóczyny

  "Wierząc i ufając powołaniu mnie przez Jezusa Chrystusa, proszę o przyjęcie mnie do nowicjatu Zgromadzenia Sióstr Pielęgniarek Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka" - to słowa, które uroczyście wypowiedziała postulantka Anna w czasie Nieszporów 10 sierpnia 2011r. Z rąk przełożonej prowincjalnej otrzymała habit i biały welon i rozpoczęła kanoniczny rok nowicjatu w naszej franciszkańskiej wspólnocie. Postulantka przyjęła imię Maria Joanna. Modlimy się o szczególne łaski dla Siostry nowicjuszki na ten ważny okres życia zakonnego.

 • Rekolekcje dla dziewcząt - lipiec 2011

  W dniach od 11 do 15 lipca 2011r. w Domu Prowincjalnym w Ołdrzychowicach odbywały się letnie rekolekcje dla dziewcząt, w których wzięło udział piętnaście osób. Rekolekcjom przewodniczył o. Grzegorz Gutt ze zgromadzenia Ojców Redemptorystów z Gliwic. Temat: "Zasłuchanie w Boże Słowo", inspirował, by każdego dnia coraz bardziej zgłębiać się w Boże Słowo, tak jak czynił to św. Franciszek. Każdy dzień przynosił coś nowego, pięknego i radosnego. Oprócz stałych najważniejszych punktów rekolekcji: Eucharystii, modlitwy Bożym Słowem, konferencji, było też wyjście w góry, spotkanie z siostrą Stefanią - misjonarką, pracującą w Indiach już dwadzieścia dwa lata, czy też teatr przygotowany przez nasze siostry o św. Ricie z Cascia.

 • Spotkanie Młodych w Wołczynie

  W poniedziałek, 11 lipca, na plac kościelny w Wołczynie wjechał ambulans, a to oznacza, że rozpoczęło się XVIII Spotkanie Młodych koło Kluczborka. Co roku do małego miasteczka w województwie opolskim przyjeżdża grupa tysiąca młodych ludzi z całej Polski i zza granicy, by spędzać sześć dni na spotkaniu organizowanym przez Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincję Krakowską. Tak jest również tego lata...

 • Wizyta w Kazachstanie

  Przełożona prowincjalna - S.M. Daria - udała się z pierwszą wizytą na naszą placówkę do Kazachstanu, do Karier w diecezji Astana. Siostry żyją i apostołują w tamtejszym Kościele kazachskim od około dwóch lat. Kościół katolicki stanowi tam znaczną mniejszość, jednak jest to wspólnota dynamiczna, żywotna i sukcesywnie rozwijająca się. Spotkania z ludźmi, ich modlitwa przepełniona wiarą, podkreśliły potrzebę obecności sióstr na tych ziemiach, dalszego apostołowania i niesienia uzdrawiającej obecności Chrystusa.

 • Prymicje ks. Łukasza Czanieckiego

  W parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Ołdrzychowicach Kł., na terenie której znajduje się nasz Dom Prowincjalny, odbyły się prymicje ks. Łukasza Czanieckiego. Podniosła i ważna uroczystość w życiu wspólnoty parafialnej. Tym bardziej radość sióstr była większa, że ks. Łukasz od najmłodszych lat jest bardzo z nami związany. Niech Bóg błogosławi Księdzu Neoprezbiterowi, obdarza łaską wytrwania, wiary i radości z powołania.

 • Dowiedz się więcej
 • Kalendarz
 • Odwiedziny

  Wszystkie: 287262, dzisiaj: 103

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com