Wydarzenia

 • Spotkanie współpracowników świeckich

  Kolejne już formacyjne spotkanie dla naszych współpracowników w duchu franciszkańskim odbyło się tym razem w Ludwikowicach Kłodzkich w dniach 7 i 8 czerwca 2011 r. Wspólna modlitwa w czasie Eucharystii, wykład na temat duchowości św. Franciszka z Asyżu, przedstawienie o św. Franciszku wykonane przez dzieci niepełnosprawne, wspólna agapa, zwiedzanie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i szkoły specjalnej, to ważne i ubogacające elementy spotkania.

 • Jubileusz życia zakonnego 2011

  Uroczystość Jubileuszu życia zakonnego - 7 maja 2011r. - była ważnym i podniosłym wydarzeniem w naszej wspólnocie prowincjalnej. tego dnia czternaście Sióstr Jubilatek składało dziękczynienie Bogu za dar powołania podczas uroczystej Eucharystii, które przewodniczył arcybiskup Alfons Nossol. Niech Pan nadal błogosławi każdej Jubilatce, obdarza radością wiary i powołania.

 • Beatyfikacja Jana Pawła II

  Kilkanaście sióstr z naszej Prowincji wzięło udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Jana Pawła II. Serca sióstr były przepełnione radością i wdzięcznością za dar współuczestniczenia w żywej wspólnocie Kościoła całego świata zebranego w tym dniu na Placu św. Piotra w Rzymie.

 • Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taizé

  W dniach od 28 grudnia 2010 do 1 stycznia 2011 odbyło się 33. Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taizé. Po raz pierwszy miało ono miejsce w Holandii. W przyjęcie młodych ludzi i organizację spotkania zaangażowało się miasto Rotterdam w którym w XV wieku urodził się Erazm...

 • Kapituła prowincjlana 2010 i nowy zarząd prowincji

  W dniach 14 – 22 października odbyła się w naszej wspólnocie prowincjalnej Kapituła Prowincjalna 2010. Kapituła zgłębiała temat: Być znakiem pokoju i jedności...

 • Międzynarodowe konferencje

  12 – 24 września 2010 r. to czas ważnych międzynarodowych konferencji naszych wyższych przełożonych i ekonomek z każdej Prowincji i Regionu naszego międzynarodowego Zgromadzenia. To ważny czas wymiany doświadczeń i czynienia wspólnych ustaleń na przyszłość, by siostry naszego Zgromadzenia mogły w duchu Ewangelii odpowiadać na różne znaki czasu.

 • Przyjęcie do Postulatu

  26 września do naszej wspólnoty zakonnej wstąpiła Anna Dymowska i rozpoczęła pierwszy etap formacji zakonnej – postulat. Postulantka, pragnąc żyć dla Pana, będzie poznawać podstawowe zasady życia zakonnego i wspólnotowego. Niech Pan błogosławi postulantce Annie na jej nowej drodze życia.

 • Obłóczyny

  29 września w czasie uroczystych Nieszporów odbyły się obłóczyny – przyjęcie postulantek do kolejnego etapu formacji do nowicjatu. Postulantki otrzymały strój zakonny i nowe imię - postulantka Anna – s.M.Anna, postulantka Sylwia – s.M.Teresa, postulantka Karolina – s.M.Rita. Życzymy siostrom Bożego błogosławieństwa i wytrwania powołaniu.

 • Dzień wspólnoty

  4 września wiele sióstr z całej naszej prowincjalnej wspólnoty spotkało się na kolejnym Dniu Wspólnoty w Ołdrzychowicach. Dzień rozpoczął się uroczystą Mszą świętą. Potem agapa, franciszkańskie świętowanie i spotkanie wspólnoty z Panem na modlitwie. Radosne bycie razem w pokoju i jedności dodaje nam sił do dalszych działań i modlitwy w ramach naszego apostolstwa niesienia uzdrawiającej obecności Chrystusa.

 • Dowiedz się więcej
 • Kalendarz
 • Odwiedziny

  Wszystkie: 287265, dzisiaj: 106

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com