Wydarzenia

 • Wizyta w Kazachstanie

  Przełożona prowincjalna - S.M. Daria - udała się z pierwszą wizytą na naszą placówkę do Kazachstanu, do Karier w diecezji Astana. Siostry żyją i apostołują w tamtejszym Kościele kazachskim od około dwóch lat. Kościół katolicki stanowi tam znaczną mniejszość, jednak jest to wspólnota dynamiczna, żywotna i sukcesywnie rozwijająca się. Spotkania z ludźmi, ich modlitwa przepełniona wiarą, podkreśliły potrzebę obecności sióstr na tych ziemiach, dalszego apostołowania i niesienia uzdrawiającej obecności Chrystusa.

 • Spotkanie współpracowników świeckich

  Kolejne już formacyjne spotkanie dla naszych współpracowników w duchu franciszkańskim odbyło się tym razem w Ludwikowicach Kłodzkich w dniach 7 i 8 czerwca 2011 r. Wspólna modlitwa w czasie Eucharystii, wykład na temat duchowości św. Franciszka z Asyżu, przedstawienie o św. Franciszku wykonane przez dzieci niepełnosprawne, wspólna agapa, zwiedzanie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i szkoły specjalnej, to ważne i ubogacające elementy spotkania.

 • Jubileusz życia zakonnego 2011

  Uroczystość Jubileuszu życia zakonnego - 7 maja 2011r. - była ważnym i podniosłym wydarzeniem w naszej wspólnocie prowincjalnej. tego dnia czternaście Sióstr Jubilatek składało dziękczynienie Bogu za dar powołania podczas uroczystej Eucharystii, które przewodniczył arcybiskup Alfons Nossol. Niech Pan nadal błogosławi każdej Jubilatce, obdarza radością wiary i powołania.

 • Beatyfikacja Jana Pawła II

  Kilkanaście sióstr z naszej Prowincji wzięło udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Jana Pawła II. Serca sióstr były przepełnione radością i wdzięcznością za dar współuczestniczenia w żywej wspólnocie Kościoła całego świata zebranego w tym dniu na Placu św. Piotra w Rzymie.

 • Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taizé

  W dniach od 28 grudnia 2010 do 1 stycznia 2011 odbyło się 33. Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taizé. Po raz pierwszy miało ono miejsce w Holandii. W przyjęcie młodych ludzi i organizację spotkania zaangażowało się miasto Rotterdam w którym w XV wieku urodził się Erazm...

 • Międzynarodowe konferencje

  12 – 24 września 2010 r. to czas ważnych międzynarodowych konferencji naszych wyższych przełożonych i ekonomek z każdej Prowincji i Regionu naszego międzynarodowego Zgromadzenia. To ważny czas wymiany doświadczeń i czynienia wspólnych ustaleń na przyszłość, by siostry naszego Zgromadzenia mogły w duchu Ewangelii odpowiadać na różne znaki czasu.

 • Przyjęcie do Postulatu

  26 września do naszej wspólnoty zakonnej wstąpiła Anna Dymowska i rozpoczęła pierwszy etap formacji zakonnej – postulat. Postulantka, pragnąc żyć dla Pana, będzie poznawać podstawowe zasady życia zakonnego i wspólnotowego. Niech Pan błogosławi postulantce Annie na jej nowej drodze życia.

 • Obłóczyny

  29 września w czasie uroczystych Nieszporów odbyły się obłóczyny – przyjęcie postulantek do kolejnego etapu formacji do nowicjatu. Postulantki otrzymały strój zakonny i nowe imię - postulantka Anna – s.M.Anna, postulantka Sylwia – s.M.Teresa, postulantka Karolina – s.M.Rita. Życzymy siostrom Bożego błogosławieństwa i wytrwania powołaniu.

 • Kapituła prowincjlana 2010 i nowy zarząd prowincji

  W dniach 14 – 22 października odbyła się w naszej wspólnocie prowincjalnej Kapituła Prowincjalna 2010. Kapituła zgłębiała temat: Być znakiem pokoju i jedności...

 • Dowiedz się więcej
 • Kalendarz
 • Odwiedziny

  Wszystkie: 264874, dzisiaj: 48

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com