Zimowe rekolekcje

W dniach 04-08.02.2013 r. odbyły się u nas rekolekcje pt. "Wierzę, ale...", który poprowadził ksiądz pallotyn Marek Rogeński.

Siostry: Julia, Maksymiliana i Rita towarzyszyły 12 dziewczynom, które w tym czasie postanowiły pogłębić swoją relację z Jezusem. Codziennie uczestniczyłyśmy w konferencjach głoszonych przez księdza, a następnym punktem była praca w grupach z Pismem Świętym.

Wieczorem zapoznawałyśmy się z Liturgią Słowa z dnia następnego, aby móc bardziej świadomie uczestniczyć w Eucharystii - "źródle i szczycie całego życia chrześcijańskiego."
Ostatniego dnia każda z dziewczyn miała za zadanie znaleźć coś, co budzi zachwyt nad pięknem świata stworzonego przez Pana Boga.

Oto jedno ze świadectw:

"Wybrałam góry, które stwarzają piękny krajobraz. Kiedy tutaj jestem patrząc na góry powtarzam sobie: Jak tu jest pięknie! Tych chwil, tych momentów nie da się opowiedzieć. To trzeba przeżyć. Żadne fotografie ani obrazy nie przekażą tego, jak to wygląda naprawdę. Wokół nas jest tyle piękna, którego my nie widzimy i nie doceniamy. Mogę sobie te góry porównać do góry Golgoty, na której Jezus oddał dla nas życie. Piękne jest to, że umarł dla nas, grzeszników z miłości - i tego też nie da się opisać."

To był czas kiedy każdy z nas mógł pogłębić swoją wiarę,a wszystkie ALE pojawiające się nieraz w naszych sercach zatopić w Bożej miłości, która nam przypomina,że On zawsze jest BLISKO. Bliżej nas niż my samych siebie.

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 305396, dzisiaj: 126

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com