Jubileusz siostry M. Leonilli i Dzień Wspólnoty

Nasza Prowincja dnia 4 czerwca 2022 r. w Ołdrzychowicach Kłodzkich świętowała Jubileusz 60-lecia życia zakonnego Siostry Marii Leonilli oraz Dzień Wspólnoty. Centralnym punktem tego wydarzenia była Msza św. celebrowana przez o. Dydaka Rycyka OFM. Po Mszy św. nastąpiły życzenia, wspólny posiłek, wesołe popołudnie oraz Nieszpory. Zgromadzone z placówek cieszyłyśmy się nawzajem swoją obecnością.

W homilii o. Dydak zwrócił uwagę, że ostatecznie Bóg nas nie gromadzi dla naszych zasług, ale dlatego, że nas kocha bez warunków. Imię każdego z nas to: ,,Ten, którego Jezus kocha”. Bóg zna nasze serca, nasze życie, zna wszystko co w tych historiach jest i było godne zasługi, lecz również zna momenty słabości.  Ale On nas nie woła po naszych grzechach, On nas woła właśnie tym imieniem ,,Jesteś tym, którego kocham!”. On nie postępuje według tego co widzi, uczy tej pewności, że jesteśmy umiłowani przez Boga i jest z nami do końca.

,,Ewangelia się nie kończy… ma się nie skończyć… w was i przez was." – powiedział na koniec o. Dydak kończąc homilię. Zachęcał byśmy były świadkami Ewangelii Jezusa, każda tam dokąd powróci.

Dziękujemy Dobremu Boga za naszą Czcigodną Jubilatkę i wypraszamy dla niej potrzebne łaski, by czuła się otulona Miłością Swojego Oblubieńca. Wracamy na nasze placówki ożywione słowem Pana Jezusa, który zapewnia nas o Swojej Miłości i który pragnie byśmy niosły ją dalej.

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 563558, dzisiaj: 61

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com