O dniu skupienia słów kilka....

18 maja 2019 roku do Opola przyjechały dziewczyny z różnych stron Polski. A okazją był Franciszkański Dzień Skupienia, którego temat brzmiał: "13 powodów". Rozpoczęłyśmy dzień najważniejszym spotkaniem - Eucharystią. Chwilę wcześniej była okazja do spowiedzi świętej, a o12 odmówiliśmy brewiarz.

Wzięliśmy również udział w konferencji, którą wygłosił do nas ks. Marcin Paś. Swoje słowo oparł na popularnym serialu "13 powodów ". Rozmawialiśmy m. in. o tym,  co nas ogranicza, o wolności i jak do niej dążyć. W drugiej części konferencji wspólnie analizowaliśmy 5 warunków dobrej spowiedzi, co pozwoliło nam spojrzeć na nią z innej perspektywy.

Miałyśmy również okazję do krótkiej wizyty w Muzeum Diecezjalnym. Oglądałyśmy rzeźby i obrazy świętych oraz naczynia liturgiczne, pochodzące z różnych zakątków naszej diecezji.

Dzień Skupienia zakończyłyśmy godziną adoracji Najświętszego Sakramentu. Wielbiliśmy Boga śpiewem, koronką do Bożego Miłosierdzia, a także indywidualnie, w ciszy. Teraz czas na powrót do naszych domów, a ziarno które padło na glebę naszych serc niech wzrasta i przynosi dobre owoce.

/Kasia, uczestniczka dnia skupienia/

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 377913, dzisiaj: 156

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com