Relacja z XX Święta Młodzieży na Górze św. Anny

Święto Młodzieży na „Górze ufnej modlitwy” rozpoczęło się 15.07.2016 r. o godz. 15:00 wspólną koronką do Miłosierdzia Bożego, w auli Domu Pielgrzyma. W tym roku jubileuszowe Święto Młodzieży przebiegło pod hasłem Te Deum laudamus. Następnie punktem programu była pierwsza Eucharystia celebrowana w Bazylice św. Anny, której przewodniczył kustosz sanktuarium o. Błażej Kurowski. Wygłosił on również homilię na temat dwóch uczynków miłosierdzia (głodnych nakarmić, spragnionych napoić). Wieczorem odbył się koncert „Podzamek Boys”, a na zakończenie dnia przeżyliśmy nabożeństwo „Zanurzeniu w Chrystusa”, które skupiło nas wokół tajemnicy chrztu świętego.

Dzień drugi rozpoczęliśmy o godz. 9:00 wspólną jutrznią, po czym była konferencja „Jak dziękować Panu Bogu” ojca Cherubina Żyłka. Po konferencji odbyła się praca w grupach, gdzie wraz z animatorami opracowywaliśmy temat: „Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa”. O godz. 12:00 uczestniczyliśmy w Eucharystii, w której homilię wygłosił neoprezbiter ks. Jan Pander, o możliwości budowania swego życia na Chrystusie. Po Mszy Świętej neoprezbiterzy zebrani na Eucharystii udzielili wszystkim uczestnikom ŚM błogosławieństwa prymicyjnego. O godz. 15:30 zgromadziliśmy się na koronce do Miłosierdzia Bożego, po której była kolejna konferencja tym razem jezuity o. Grzegorza Kramera o jego powołaniu, dojrzewaniu do zaakceptowania siebie oraz umiejętności dziękowania za to gdzie jest, gdzie Bóg przeznaczył mu miejsce na świecie. O godz. 20:15 rozpoczął się koncert Gabi Gąsior i grupy Holy Noiz, a na koniec dnia odbyło się nabożeństwo franciszkańskie.

Niedziela zaczęła się wspólną Eucharystią, której przewodniczył ks. Bp. Adam Wodarczyk, który wygłosił do nas słowo Boże (dotyczące kolejnego uczynku miłosierdzia- podróżnych w dom przyjąć). Po Mszy Świętej była kolejna konferencja, którą wygłosił o. Jarosław Zatoka o wdzięczności względem drugiego człowieka. W południe ruszyliśmy tradycyjnie na kalwarię, gdzie podążaliśmy szlakami drogi światła. Popołudniu odbyła się konferencja p. Andrzeja „Kogut” Sowa. Człowieka, który przez 11 lat był dotknięty nałogiem narkotykowym, który otarł się o śmierć, a który w momencie największego kryzysu doświadczył uzdrawiającej mocy Boga. Następnie był koncert „Niespodzianka”, czyli Granifer. Dzień zakończył się nabożeństwem dziękczynnym za 20 lat istnienia Święta Młodzieży.

Ostatni dzień Święta Młodzieży rozpoczął się o godz. 9:00 jutrznią, a następnie konferencją „Czy potrafię zachwycić się sobą i podziękować za dar życia?”, wygłoszoną przez o. Oskara oraz o. Bogdana opiekuna Domu Nadziei w Bytomiu (ośrodka terapeutycznego dla uzależnionych). W południe była Eucharystia, której przewodniczył o. Jarosław, a homilię wygłosił o. Teofil. O godz. 16:00 spotkaliśmy się na koronce do Miłosierdzia Bożego oraz pracy w grupach na temat: ”Dziękuję Ci Panie, żeś mnie tak cudownie stworzył”. Wieczorem było nabożeństwo do św. Anny, a następnie „Wieczór Artystyczny”- przygotowany przez uczestników Święta Młodzieży.

Na zakończenie Święta Młodzieży o północy byliśmy na Eucharystii, której przewodniczył. Alan Brzyski. Wygłosił on również słowo Boże o kolejnych uczynkach miłosiernych: chorych nawiedzić, umarłych pogrzebać. Ostatnim już punktem programu był koncert scholii Święta Młodzieży, na którym bawiliśmy się do białego rana.

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 377064, dzisiaj: 66

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com