Spotkanie uczestników MAGIS w Boguszynie

W dniach od 17 – 23 lipca nasza wspólnota Sióstr w Boguszynie miała okazję gościć grupę międzynarodowej młodzieży biorącej udział w Ignacjańskim programie MAGIS – trwającym bezpośrednio przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie...

16 – sto osobowa grupa, w której w skład wchodziła młodzież z Korei Południowej wraz ze swym kapłanem, młodzi z Hiszpanii i Niemiec oraz diakon z Malty.

Był to bardzo ciekawy i bogaty czas ubogacania wiary, ale również radości w relacjach z drugim człowiekiem…, a wspólnym porozumiewawczym językiem – był najczęściej język serca.

W ramach projektu MAGIS można było wziąć udział w jednym z wielu eksperymentów, które zostały podzielone na kilka kategorii. Grupa młodzieży goszcząca w Boguszynie zgłosiła się do eksperymentu społeczno – kulturowego. Sołtys Boguszyna, Gmina Kłodzko oraz mieszkańcy Boguszyna wraz z naszymi Siostrami, naprawdę bardzo zaangażowali się w to, by dobrze ugościć tych młodych ludzi. Owocem tego spotkania była jedność, która łączyła ludzi.

Młodzież podzieliła się na dwie grupy. Część z nich każde przedpołudnie spędzała z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Podzamku, a pozostali w tym samym czasie poświęcali swój czas więźniom w Kłodzkim Zakładzie Karnym.

Był to dobry czas radosnej integracji i umocnienia wiary. Dzięki tym młodym ludziom organizatorzy również mieli okazję zapalić się na nowo wiarą uczestnicząc w codziennej Eucharystii i w radosnych spotkaniach.

Wzruszającą chwilą był czas podziękowania…

Organizatorzy przygotowali piękną agapę na zakończenie pobytu gości. Oprócz pysznego polskiego jedzenia było też coś dla ucha i dla nóg ;) Wystąpił łączony chór Sołtysów Gminy Kłodzko wraz z Zespołem Ludowym z Bierkowic „ Słowianki” jako element piękna naszej kultury oraz Podzamek Boys, których muzyka i śpiew wszystkich zaprosił do dobrej tanecznej zabawy.

Zaproszeni na to spotkanie byli również mieszkańcy Boguszyna i inne grupy Magis.

Na opolszczyźnie w Domu Pomocy Społecznej w Opolu - w Domu św. Aleksego i w Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim nasi mieszkańcy również mieli okazję ucieszyć się odwiedzinami zagranicznej młodzieży.

Dziękujemy Bogu za dobro, które zrodziło się w naszych sercach dzięki temu doświadczeniu spotkania…  

 

 

 

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 492083, dzisiaj: 46

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com