Weekend w górach

 

Weekend w górach z Franciszkankami - krótka relacja z dobrych dni...

Piątek 28.04.2017 r. był dniem przyjazdu na nasz wspólny weekend w górach. Była bardzo ciekawa pogoda, bo rano padał śnieg, a popołudniu deszcz. Można powiedzieć, że nie zapowiadały się ciepłe dni. Jednak z s. Ritą nie traciłyśmy nadziei. Wierzyłyśmy, że na pewno będzie w sobotę i niedzielę piękna pogoda, bo o to prosiły Dobrego Boga nasze maluszki z przedszkola, w którym pracuje s. Rita. A one potrafią bardzo dużo uprosić u Boga. I tak było! Kiedy rano obudziłyśmy się, zza okna przebijały się piękne promienie słońca. Udałyśmy się z dziewczynami na Eucharystię, później wspólne śniadanie i szykowanie kanapek na cały dzień... Bo przecież piękna pogoda i trzeba to wykorzystać. W tym dniu pojechałyśmy do Wambierzyc odwiedzić Matkę Bożą Królowę Rodzin. Następnie udałyśmy się na "dróżki kalwaryjskie", gdzie przeżyłyśmy Drogę Światła - nabożeństwo paschalne, polegającym na rozważaniu 14 spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami. Po powrocie z dróżek, był czas na wspólny posiłek. Po wzmocnieniu naszych organizmów wyruszyłśmy do Barda, do Matki Bożej Strażniczki Wiary, gdzie po odwiedzeniu naszej Matki wybrałyśmy się w góry. Wieczorem razem oglądałyśmy film: "Serce Serduszko" o Marzence, która ucieka z domu dziecka, ponieważ marzy o karierze primabaleriny. Odnajduje ją opiekunka Kordula, która pomaga jej spełnić marzenie...Po filmie trzeba było szybko szykować się do spania, aby zregenerować siły na następny dzień.

Niedzielę rozpoczęłyśmy od wspólnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Następnie pożywne śniadanko i szykowanie do wyjścia w góry. W tym dniu dojechała do nas Basia - nasza przewodniczka po górach Sowich. To ona zabrała nas w tym dniu na szczyt Wielkiej Sowy. Zdobycie tego szczytu nie było takie łatwe, bo nasza trasa była zakryta śniegiem. Po zdobyciu szczytu i odwiedzeniu wieży widokowej, udałyśmy się na wyjątkowo smaczne kiełbaski z ogniska. Po powrocie do Ołdrzychowic miałyśmy czas wolny - aby trochę odpocząć.

Nasz weekend przedłużył się do 1 maja i w tym dniu również uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej. Po wspólnym śniadaniu poszłyśmy na spacer i po obiedzie każda z nas powróciła do swoich domów. Dziękuję Wszystkim Uczestniczkom za ODWAGĘ i wspólny czas.

s. Teresa

Kilka zdjęć z tych dni majowych poniżej...

 

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 377065, dzisiaj: 67

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com