Wydarzenia

 • Obłóczyny

  "Wierząc i ufając powołaniu mnie przez Jezusa Chrystusa, proszę o przyjęcie mnie do nowicjatu Zgromadzenia Sióstr Pielęgniarek Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka" - to słowa, które uroczyście wypowiedziała postulantka Anna w czasie Nieszporów 10 sierpnia 2011r. Z rąk przełożonej prowincjalnej otrzymała habit i biały welon i rozpoczęła kanoniczny rok nowicjatu w naszej franciszkańskiej wspólnocie. Postulantka przyjęła imię Maria Joanna. Modlimy się o szczególne łaski dla Siostry nowicjuszki na ten ważny okres życia zakonnego.

 • Rekolekcje dla dziewcząt - lipiec 2011

  W dniach od 11 do 15 lipca 2011r. w Domu Prowincjalnym w Ołdrzychowicach odbywały się letnie rekolekcje dla dziewcząt, w których wzięło udział piętnaście osób. Rekolekcjom przewodniczył o. Grzegorz Gutt ze zgromadzenia Ojców Redemptorystów z Gliwic. Temat: "Zasłuchanie w Boże Słowo", inspirował, by każdego dnia coraz bardziej zgłębiać się w Boże Słowo, tak jak czynił to św. Franciszek. Każdy dzień przynosił coś nowego, pięknego i radosnego. Oprócz stałych najważniejszych punktów rekolekcji: Eucharystii, modlitwy Bożym Słowem, konferencji, było też wyjście w góry, spotkanie z siostrą Stefanią - misjonarką, pracującą w Indiach już dwadzieścia dwa lata, czy też teatr przygotowany przez nasze siostry o św. Ricie z Cascia.

 • Spotkanie Młodych w Wołczynie

  W poniedziałek, 11 lipca, na plac kościelny w Wołczynie wjechał ambulans, a to oznacza, że rozpoczęło się XVIII Spotkanie Młodych koło Kluczborka. Co roku do małego miasteczka w województwie opolskim przyjeżdża grupa tysiąca młodych ludzi z całej Polski i zza granicy, by spędzać sześć dni na spotkaniu organizowanym przez Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincję Krakowską. Tak jest również tego lata...

 • Wizyta w Kazachstanie

  Przełożona prowincjalna - S.M. Daria - udała się z pierwszą wizytą na naszą placówkę do Kazachstanu, do Karier w diecezji Astana. Siostry żyją i apostołują w tamtejszym Kościele kazachskim od około dwóch lat. Kościół katolicki stanowi tam znaczną mniejszość, jednak jest to wspólnota dynamiczna, żywotna i sukcesywnie rozwijająca się. Spotkania z ludźmi, ich modlitwa przepełniona wiarą, podkreśliły potrzebę obecności sióstr na tych ziemiach, dalszego apostołowania i niesienia uzdrawiającej obecności Chrystusa.

 • Prymicje ks. Łukasza Czanieckiego

  W parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Ołdrzychowicach Kł., na terenie której znajduje się nasz Dom Prowincjalny, odbyły się prymicje ks. Łukasza Czanieckiego. Podniosła i ważna uroczystość w życiu wspólnoty parafialnej. Tym bardziej radość sióstr była większa, że ks. Łukasz od najmłodszych lat jest bardzo z nami związany. Niech Bóg błogosławi Księdzu Neoprezbiterowi, obdarza łaską wytrwania, wiary i radości z powołania.

 • Spotkanie współpracowników świeckich

  Kolejne już formacyjne spotkanie dla naszych współpracowników w duchu franciszkańskim odbyło się tym razem w Ludwikowicach Kłodzkich w dniach 7 i 8 czerwca 2011 r. Wspólna modlitwa w czasie Eucharystii, wykład na temat duchowości św. Franciszka z Asyżu, przedstawienie o św. Franciszku wykonane przez dzieci niepełnosprawne, wspólna agapa, zwiedzanie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i szkoły specjalnej, to ważne i ubogacające elementy spotkania.

 • Jubileusz życia zakonnego 2011

  Uroczystość Jubileuszu życia zakonnego - 7 maja 2011r. - była ważnym i podniosłym wydarzeniem w naszej wspólnocie prowincjalnej. tego dnia czternaście Sióstr Jubilatek składało dziękczynienie Bogu za dar powołania podczas uroczystej Eucharystii, które przewodniczył arcybiskup Alfons Nossol. Niech Pan nadal błogosławi każdej Jubilatce, obdarza radością wiary i powołania.

 • Beatyfikacja Jana Pawła II

  Kilkanaście sióstr z naszej Prowincji wzięło udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Jana Pawła II. Serca sióstr były przepełnione radością i wdzięcznością za dar współuczestniczenia w żywej wspólnocie Kościoła całego świata zebranego w tym dniu na Placu św. Piotra w Rzymie.

 • Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taizé

  W dniach od 28 grudnia 2010 do 1 stycznia 2011 odbyło się 33. Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taizé. Po raz pierwszy miało ono miejsce w Holandii. W przyjęcie młodych ludzi i organizację spotkania zaangażowało się miasto Rotterdam w którym w XV wieku urodził się Erazm...

 • Dowiedz się więcej
 • Kalendarz
 • Odwiedziny

  Wszystkie: 377914, dzisiaj: 157

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com