Wydarzenia

 • W drodze do Czarnej Madonny

  Serdecznie zapraszamy Młodzież - chłopców i dziewczęta powyżej 17 roku życia do Ołdrzychowic na DNI SKUPIENIA W SZKOLE JANA PAWŁA II. Rozważać będziemy wspólnie kolejną encyklikę O Duchu Świętym w życiu Kościoła i świata. Sługa Boży, Jan Paweł II w swym duchowym testamencie pozostawił nam między innymi encyklikę Dominum et vivificantem - O Duchu świętym w życiu Kościoła i świata. Papież wyraził poprzez to życzenie, by ożywiające działanie Ducha Świętego objawiło się w obecnych czasach. By Duch umocninił człowieka wewnętrznego. Czy chcesz na nowo odkryć i na nowo pojąć siebie samego i swoje człowieczeństwo? Do Ciebie właśnie Jan Paweł II kieruje swe życzenie i zaproszenie, abyś i ty doznał pełnego urzeczywistnienia owego obrazu i byś odkrył podobieństwo Boże, jakim jesteś obdarzony od początku. 

 • Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem

  Te słowa Pana Jezusa bardzo mocno mi towarzyszyły w ostatnim czasie, czasie przygotowania do złożenia ślubów wieczystych w naszej wspólnocie Sióstr Franciszkanek Szpitalnych. Podczas ceremonii ślubów wypowiedziałam słowa „OTO JESTEM PANIE BO MNIE WEZWAŁEŚ.” TO wezwanie nie jest dziełem przypadku lecz przedziwnym planem Boga wobec swego stworzenia.

 • Śluby Wieczyste

  W sobotę 11 sierpnia br. Zakon Franciszkański obchodził Święto św. Klary z Asyżu. W tym dniu Wspólnota Sióstr Franciszkanek Szpitalnych Prowincji Polskiej przeżywała uroczystość Ślubów Wieczystych s. M. Reginy Łęckiej. Punktem szczytowym dnia była uroczysta Msza św. podczas której s. M. Regina potwierdziła swoją chęć i gotowość podjęcia franciszkańskiego sposobu życia i już na wieki poprzez złożenie ślubów oddała się Bogu w całopalnej ofierze, by w Czystości, Ubóstwie i Posłuszeństwie realizować swoje powołanie do świętości.

 • Obłóczyny

  W piątek 10 sierpnia br. w Kaplicy Domu Prowincjalnego w Ołdrzychowicach odbyły się uroczyste Nieszpory ku czci św. Klary - współpatronki naszego Zakonu. W trakcie liturgii Nieszporów dwie nasze postulantki przyjęły habit zakonny rozpoczynając tym swój nowicjat. Postulantki przybrały jako imiona zakonne swoje imiona chrzestne: postulantka Iwona Lis - s. M. Iwona, postulantka Katarzyna Wieczorek - s. M. Katarzyna.

 • Siostry Franciszkanki zapraszają na Kurs Emaus

  Kurs rekolekcji Emaus odbędzie się w dniach 30.08 - 2.09 br. w Domu Prowincjalnym Sióstr w Ołdrzychowicach. Rekolekcje te poprowadzi Grupa Ewangelizacyjna Misjonarzy Świętej Rodziny. Rekolekcje te przewidziane są dla osób powyżej 17 roku życia. Zaproszenie kierujemy nie tylko do ludzi młodych, chłopców i dziewcząt ale do wszystkich, którzy pragną ubogacić i odnowić swoje serce.

 • Siostra Weronika Jerzewska - świeżo upieczona pielęgniarka - pierwsza z lewej

  Vivat Academia! Vivat Profesores!

  Mamy nową pielęgniarkę. W piątek 27 lipca br. w Sali Audytoryjnej Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów tegorocznym absolwentom, którzy uzyskali tytuł licencjata na kierunku pielęgniarstwo.

 • Zapraszamy na Lednicę

  Pragniemy podjąć wezwanie Apelu Trzeciego Tysiąclecia i zaprosić naszych Internautów do odwiedzin Witryny Lednica 2000.

 • Zawiązanie nowych więzi pomiędzy rodzinami Nowicjuszek i Postulantek

  Dzień Wspólnoty

  Odbył się w Domu Prowincjalnym Sióstr Franciszkanek w Ołdrzychowicach. Dzień ten jest czasem przewidzianym na spotkanie się ze sobą i zawiązanie wspólnoty pomiędzy rodzinami naszych najmłodszych Sióstr.

 • Życie konsekrowane zbawczym darem Trójjedynego Boga

  Pod hasłem "Życie konsekrowane zbawczym darem Trójjedynego Boga" odbywało się spotkanie formacyjne dla sióstr juniorystek polskiej prowincji Zgromadzenia. Tym razem wspólnota junioratu gościła w domu zakonnym Sióstr Służebnic Ducha Świętego w Nysie.

 • Dowiedz się więcej
 • Kalendarz
 • Odwiedziny

  Wszystkie: 378007, dzisiaj: 250

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com