Wydarzenia

 • Zacznij od nowa! Zapraszamy Młodych na Rekolekcje Lipiec 2008

  Serdecznie zapraszamy Młodzież do Ołdrzychowic Kłodzkich, gdzie mieści się nasz Dom Prowincjalny na REKOLEKCJE LETNIE W DUCHU ŚW. FRANCISZKA. Nie siedź w domu sam!! Przyjedź na spotkanie z Najważniejszym i zacznij od nowa! Zapraszamy Ciebie jak, i Twoich Przyjaciół! Rekolekcje letnie będą obejmowały 2 kursy: dla chłopaków i dziewcząt klas gimnazjalnych oraz dla młodzieży żeńskiej 17 roku życia...

 • Przebaczenie - czy jest możliwe? 15-18 luty 2008

  Serdecznie zapraszamy Młodzież Żeńską i Męską powyżej 17 roku życia do Ołdrzychowic na REKOLEKCJE ZIMOWE W DUCHU ŚW. FRANCISZKA...

 • Siostry wszystkich prowincji i Regionu Indyjskiego odpowiedzialne za formację

  Muenster

  Przez dwa tygodnie listopada w Domu Generalnym Sióstr Franciszkanek w Muenster w Niemczech odbywało się Międzynarodowe Spotkanie Sióstr Formatorek. Wśród międzynarodowego grona sióstr odpowiedzialnych za formację do życia zakonnego były obecne również siostry z Polski: s. M. Adriana Knieć - mistrzyni junioratu oraz s. M. Justyna Kucharczyk - mistrzyni postulatu i nowicjatu.

 • Uczestnicy międzynarodowego spotkania ISRCEP w Ołdrzychowich

  Międzynarodowe Spotkanie Sióstr w ramach ISRCEP

  Międzynarodowy Program Wymiany Kulturowej i Duchowej - tak brzmi pełna nazwa i znaczenie tajemniczo brzmiącego z angielska skrótu ISRCEP. Duchowość franciszkańska nie traci na ważności pomimo upływu wieków. Członkowie licznych wspólnot franciszkańskich stale sięgają do źródeł.

 • Młodzi przybywajcie!

  Serdecznie zapraszamy Młodzież - chłopców i dziewczęta powyżej 17 roku życia 12-14 października 2007 r. do Ołdrzychowic na DNI SKUPIENIA W SZKOLE JANA PAWŁA II. Rozważać będziemy wspólnie kolejną encyklikę O Duchu Świętym w życiu Kościoła i świata.

 • W drodze do Czarnej Madonny

  Serdecznie zapraszamy Młodzież - chłopców i dziewczęta powyżej 17 roku życia do Ołdrzychowic na DNI SKUPIENIA W SZKOLE JANA PAWŁA II. Rozważać będziemy wspólnie kolejną encyklikę O Duchu Świętym w życiu Kościoła i świata. Sługa Boży, Jan Paweł II w swym duchowym testamencie pozostawił nam między innymi encyklikę Dominum et vivificantem - O Duchu świętym w życiu Kościoła i świata. Papież wyraził poprzez to życzenie, by ożywiające działanie Ducha Świętego objawiło się w obecnych czasach. By Duch umocninił człowieka wewnętrznego. Czy chcesz na nowo odkryć i na nowo pojąć siebie samego i swoje człowieczeństwo? Do Ciebie właśnie Jan Paweł II kieruje swe życzenie i zaproszenie, abyś i ty doznał pełnego urzeczywistnienia owego obrazu i byś odkrył podobieństwo Boże, jakim jesteś obdarzony od początku. 

 • Śluby Wieczyste

  W sobotę 11 sierpnia br. Zakon Franciszkański obchodził Święto św. Klary z Asyżu. W tym dniu Wspólnota Sióstr Franciszkanek Szpitalnych Prowincji Polskiej przeżywała uroczystość Ślubów Wieczystych s. M. Reginy Łęckiej. Punktem szczytowym dnia była uroczysta Msza św. podczas której s. M. Regina potwierdziła swoją chęć i gotowość podjęcia franciszkańskiego sposobu życia i już na wieki poprzez złożenie ślubów oddała się Bogu w całopalnej ofierze, by w Czystości, Ubóstwie i Posłuszeństwie realizować swoje powołanie do świętości.

 • Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem

  Te słowa Pana Jezusa bardzo mocno mi towarzyszyły w ostatnim czasie, czasie przygotowania do złożenia ślubów wieczystych w naszej wspólnocie Sióstr Franciszkanek Szpitalnych. Podczas ceremonii ślubów wypowiedziałam słowa „OTO JESTEM PANIE BO MNIE WEZWAŁEŚ.” TO wezwanie nie jest dziełem przypadku lecz przedziwnym planem Boga wobec swego stworzenia.

 • Obłóczyny

  W piątek 10 sierpnia br. w Kaplicy Domu Prowincjalnego w Ołdrzychowicach odbyły się uroczyste Nieszpory ku czci św. Klary - współpatronki naszego Zakonu. W trakcie liturgii Nieszporów dwie nasze postulantki przyjęły habit zakonny rozpoczynając tym swój nowicjat. Postulantki przybrały jako imiona zakonne swoje imiona chrzestne: postulantka Iwona Lis - s. M. Iwona, postulantka Katarzyna Wieczorek - s. M. Katarzyna.

 • Dowiedz się więcej
 • Kalendarz
 • Odwiedziny

  Wszystkie: 563558, dzisiaj: 61

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com