Wydarzenia

 • Nowa Mistrzyni Junioratu

  Od 11 sierpnia s.M.Regina podjęła posługę mistrzyni junioratu. Troszczy się więc o formacyjny rozwój naszych sióstr juniorystek. Ufamy, że Bóg będzie ją prowadził i życzymy s.Reginie potrzebnych łask do pełnienia tego zadania.

 • Nowa mistrzyni postulatu i nowicjatu

  Od połowy czerwca formacją postulantek i nowicjuszek zajmuje się nasza nowa siostra mistrzyni s.M.Adriana. Niech Pan prowadzi i błogosławi każdy dzień w tej ważnej i pięknej posłudze.

 • Spotkanie naszych współpracowników

  W naszej działalności apostolskiej współpracujemy z wieloma ludźmi świeckimi, którzy pracują w Domach prowadzonych przez nasze Zgromadzenie. 15 i 16 czerwca 2010 r. odbyło się formacyjne spotkanie dla naszych współpracowników w duchu franciszkańskim. Spotkanie ubogacone Mszą świętą, wykładem na temat cierpienia w duchu franciszkańskim oraz radosnym spotkaniem przy stole i nie tylko… było dobrym przeżyciem dla każdego z uczestników.

 • Jubileusz zakonny

  12 czerwca 2010r. to dzień szczególnej radości i wdzięczności w naszej franciszkańskiej wspólnocie – to uroczystość Jubileuszu zakonnego. Jubilatki świętowały 60, 50 i 25 lat życia dla Pana na drodze ślubów zakonnych. Uroczysta Msza święta i radosne świętowanie w gronie Sióstr i Gości było pięknym czasem jedności, radości i doświadczania wspólnoty.

 • Międzynarodowe doświadczenie formacyjne (IFE)

  W naszym Domu Generalnym w Münster w dniach od 1 do 30 maja 2010 r. odbyło się niecodzienne międzynarodowe spotkanie młodszych Sióstr naszego Zgromadzenia...

 • Majówka

  Szkoła Jana Pawła II - to jedna z form dni skupienia dla młodych, przeznaczona dla osób powyżej 17 roku życia, którzy maja odwagę żyć czymś więcej ... Jest to nasza odpowiedź na przesłanie jakim kierował się w życiu nasz Papież. Czas, w którym chcemy usłyszeć Jego słowa zawarte w Encyklice o Eucharystii. Pomyśleć po co chodzi się na Msze św., dlaczego bywa nudno i czy Papież naprawdę może nam na ten temat coś powiedzieć?…. Czas w którym będzie można się na chwilę zatrzymać, aby pobyć z Bogiem i przypatrzeć się swojemu życiu… Czas na modlitwę, myślenie i spotkanie z nowymi ludźmi.

 • Rekolekcje zimowe

  Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Młodzieży – ZIMA 2010. Zapraszamy naszych młodych Przyjaciół do wsłuchiwania się w głos Jezusa... Na czas zimowych ferii w dniach 29.01 – 01.02 2010 przygotowaliśmy Ewangelizacyjny Kurs Maryja. Rekolekcje ogólno młodzieżowe, przeznaczone dla osób powyżej 17 roku życia. Poprowadzi je dobrze znany w naszym środowisku rekolekcjonista i przyjaciel młodzieży - o. Robert Ablewicz MSF. Będzie to czas zamysłu nad Słowem Bożym adresowany zarówno dla młodzieży żeńskiej jak i męskiej. Czas rekolekcji i powrotu do Ojca. Czas wyłączonej komórki i refleksji nad tym, co dotąd wydarzyło się w Twoim życiu. Kolejna szansa - by stanąć na równe nogi…

 • Przyjęcie do Postulatu

  8 września 2009 r. do naszej wspólnoty zakonnej zostały przyjęte trzy kandydatki: Anna Pilarska z Bydgoszczy, Sylwia Wawrowicz z Gliwic oraz Karolina Chrzanowska również z Gliwic. Rozpoczynają pierwszy etap formacji zakonnej – postulat, podczas którego będą poznawać podstawowe zasady życia zakonnego.

 • Nowa mistrzyni postulatu i nowicjatu

  Od dnia 1 września 2009 roku funkcję mistrzyni postulatu i nowicjatu objęła S.M. Laura Chudzikowska. Modlimy się, aby Pan obdarzał Siostrę potrzebnymi darami i każdego dnia błogosławił jej w tych nowych zadaniach.

 • Dowiedz się więcej
 • Kalendarz
 • Odwiedziny

  Wszystkie: 287256, dzisiaj: 97

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com