Świadectwo 1

12 marca odbył się kolejny dzień skupienia w ramach cyklu spotkań poświęconych czytaniu Pisma św. na sposób „lectio divina” - nabożnego wnikania w tekst biblijny w zaufaniu Duchowi Świętemu . Wśród uczestników były osoby należące do grup wstawienniczych, w tym najliczniej reprezentowana była grupa ks. Stanisława Orzechowskiego.

W tym dniu Ewangelista św. Jan swoim zapisem poprowadził nas do sceny ukrzyżowania Jezusa, przekazując Jego ostatnie słowa na Krzyżu, opisując moment skonania i przebicia Jego boku przez żołnierza. W tych scenach objawiło się wielkie Miłosierdzie Boże, przebaczające grzechy, uzdrawiające z niemocy, przywracające wolność każdemu z nas. 

Świadectwo uczestniczki:

Trudno samemu znaleźć czas, aby całkowicie oddać go Panu Bogu, a co dopiero sięgnąć po Pismo święte, gdzie sam Bóg przemawia do nas przez swoich uczniów. Słowa te na pewno pozwalają mi lepiej poznać Boga, zwrócić uwagę na to, co Bóg mówi do mnie. Mogę w spokoju i ciszy kontemplować każde słowo, skupić się na modlitwie, otworzyć się na działanie Ducha Św. we mnie - przynajmniej próbuję. Mam większą odwagę mówić o sobie Bogu, bo przez czytanie Pisma  Św. lepiej Go poznaję. Mogę bez zaglądania w notatki powiedzieć, że Pan jest miłosierny, każdego zna po imieniu, na każdego z nas czeka i dotyka naszych serc. Te nasze spotkania to reset dla mojego ducha i ciała - to chęć powiedzenia: tak, kocham Jezusa, tak, szukam Boga w moim życiu i dziękuję Bogu za ludzi, którzy są w tej drodze razem ze mną.

Ewa mama i babcia

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 640554, dzisiaj: 145

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com