Świadectwo 3

W majowym dniu skupienia towarzyszył nam św. Jan Ewangelista - umiłowany uczeń Jezusa, który pozostał wierny swojemu Mistrzowi aż do końca, aż po Krzyż. On przekazał nam obietnicę złożoną przez Jezusa, że po Zmartwychwstaniu, pośle on do nas swojego Ducha, Ducha Pocieszyciela, Ducha Parakleta. Duch Prawdy i pocieszenia pozostaje z nami, stając się światłem dla umysłu, miłością dla serca i mocą naszego działania.

Świadectwo z Lectio divina.

Lectio divina - spotkanie z Jezusem w ciszy.

Od dawna staram się każdy dzień rozpoczynać od czytania Słowa Bożego, gdzie doznaję pocieszenia, bezpieczeństwa i miłości Jezusa.

W ciszy najlepiej słychać głos Jezusa przez Słowo, Słowo, które czytane wielokrotnie przenika moje myśli, uczucia, pragnienia, lęki.

Za wielką łaskę poczytuję sobie osobiste spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie podczas adoracji. To jest czas osobistego spotkania -  Jezus mój Pan i ja jego umiłowane dziecko, to jest czas gdzie czuję się bardzo bezpieczna.

Jezus zna mnie doskonale, nie muszę przed Nim niczego udawać. Z miłością czeka na mnie taką jaka jestem, a ja mogę każdy smutek, każdą radość, każdą chwilę mojego życia powierzyć Jezusowi.

Dziękuję Siostrom, które okazują nam dużo miłości i pokazują swoim życiem, jak żyć Słowem Bożym w codzienności.

Z niecierpliwością czekam na każde następne spotkanie, by móc być w ciszy: Słowo i ja.

Zdzisława
Szczęść Boże

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 640554, dzisiaj: 145

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com