Świadectwo 13

17 grudnia 2016 roku odbył się kolejny dzień skupienia „Lectio divina” – poświęcony czytaniu i zgłębianiu Pisma św. Ten czas przedświąteczny wypełniliśmy, wczytując się i rozważając słowa Ewangelii wg św. Łukasza – Zwiastowanie Maryi.

Mnie osobiście szczególnie mocno poruszyły słowa anioła Gabriela skierowane do Maryi:  „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”. Słowa te przyjęłam bardzo osobiście. Pan do mnie mówi : NIE BÓJ SIĘ! Poczucie szczęścia i radości wypełniły moje serce, a z oczu popłynęły łzy szczęścia – nie będę się więcej bała, Pan jest ze mną.

Z kolei słowa : „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Na to rzekła Maryja: <>.”- uświadomiły mi, że ile razy w trudnych chwilach, często w swojej bezsilności i desperacji wreszcie wołałam: Panie ratuj, niech Twoja wola , a nie moja się spełni! – modląc się żarliwie, ufając i cierpliwie czekając – nigdy się nie zawiodłam.  Jednak dopiero codzienne rozważania Pisma św. pomogły mi zrozumieć, co to znaczy otworzyć swoje serce przed Bogiem i Jemu powierzyć swoje życie.

Dziękuję Panu Bogu za to, że  mogę brać  udział w dniach skupienia w formie „Lectio divina”, dzięki temu  poznałam wspaniałe, choć często poranione osoby oraz mogę wzrastać w wierze. CHWAŁA PANU!                     

Bożena

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 648788, dzisiaj: 113

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com