Świadectwo 2

16 kwietnia uczstnicy czytania biblii na sposób „Lectio divina” poprowadzeni zostali przez ewangelistę św. Łukasz na drogę widącą z Jerozolimy do Emaus. Podążaliśmy tą drogą razem z dwoma uczniami. Słuchaliśmy i odkrywaliśmy, jak Jezus, cierpliwy pedagog, pochylał się nad każdym z nas, wyjaśniał nam historię naszego życia, zasiadał z nami przy stole Eucharystii i umacniał nas na drogę powrotną do „Jerozolimy” naszego codziennego życia.

Świadectwo uczestniczki z dnia skupienia:

Poświęcić pół dnia w sobotę na modlitwę - to z początku trudna decyzja. Pewnego ranka zaczęłam myśleć, ile bym mogła zrobić gdybym nie poszła. Wtedy mój Anioł Stróż podkręcił czyjeś radio i usłyszałam fragment piosenki przenoszącej mnie do trudnych wspomnień. Nic bym nie zrobiła, tylko cały dzień płakała. Więc pobiegłam na lectio divina i tam wszystko się bez łez poukładało.
Innym razem kluczowym słowem rozważania stała się "odległość". Odległość różnych spraw od Boga, odległość wiary od niewiary, odległość uczniów od Jerozolimy. Czasem trzeba się oddalić od gwaru naszej Jerozolimy, spojrzeć z dystansu na różne sprawy, nawet na to, co robimy dla Boga - tyle że po naszemu - aby na nowo odnaleźć kontakt z Bogiem. Odejść, aby wrócić - to jest właśnie odległość miłości. Spędzić pół dnia na modlitwie, aby z nową energią zaangażować się w życie.

Agnieszka

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 640558, dzisiaj: 149

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com