O jesiennym dniu skupienia słów kilka...

 

30.09.2017r w Opolu w Domu Księży Emerytów odbył się Dzień Skupienia dla dziewczyn. Skupienie rozpoczęło się o godz. 9:00, kiedy to wszystkie dziewczyny wraz z Siostrami usiadłyśmy w dużym kole. Na początku jak to zwykle bywa – trzeba się poznać. Każda z dziewczyn przedstawiła się, powiedziała od siebie kilka zdań i od tego momentu stałyśmy się jedną wielką Franciszkańską rodziną. Aby troszkę się rozruszać postanowiłyśmy wychwalać Pana śpiewem i tańcem, bo przecież kto śpiewa, ten dwa razy się modli ;) Następnie udałyśmy się na pierwsze najważniejsze spotkanie w tym dniu – spotkanie z Nim – Panem naszym w Eucharystii. Podczas Eucharystii mogłyśmy ofiarować Bogu wszystkie nasze troski, problemy, a także radości i szczęście z faktu, że możemy tam być i wspólnie przeżywać odwieczną miłość i niezgłębione miłosierdzie Chrystusa, Jego Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie.
Był to wspaniały czas ofiarowania każdej z nas Panu Bogu oraz podziękowań za Siostry, które tak wspaniale nas ugościły.
Po Eucharystii nadszedł czas na kawę, herbatę, ciasto oraz inne smakołyki.
Najedzone mogłyśmy spokojnie i w skupieniu wysłuchać konferencji, którą przygotował Ks. Łukasz Knieć.  Ksiądz przytaczając fragment Ewangelii wg Św. Łukasza uświadomił nam jak wielkie rzeczy uczynił dla nas Wszechmocny. Po konferencji miałyśmy chwilę czasu na osobiste przemyślenia na ten temat. Każda z nas w ciszy i spokoju mogła zastanowić się nad tym, ile wspaniałych rzeczy dokonuje się w naszym życiu każdego dnia. W Godzinę Miłosierdzia z różańcem w ręku udałyśmy się do kaplicy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Po tej pięknej modlitwie  nastąpiło drugie najważniejsze spotkanie w tym dniu - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Czas, w którym mogłyśmy swobodnie, w ciszy serca porozmawiać z Bogiem i powierzyć Mu swoje troski. Był to czas tylko dla Niego, twarzą w twarz z Jezusem.
Niestety czas naszego skupienia dobiegł końca i nastąpił moment pożegnań. Pełne radości oraz spokoju, z Jezusem w sercach udałyśmy się do naszych domów.
Na koniec chciałabym podziękować wszystkim Siostrom Franciszkankom Szpitalnym za tak wielkie zaangażowanie w organizację tego dnia, za okazane serce i uśmiech.
Nie da się słowami opisać tego jaka radość, szczęście i dobro  bije od  Sióstr, dlatego jedynym sposobem w jaki mogę się odwdzięczyć będzie modlitwa +
Niech Pan Błogosławi wszystkim uczestniczkom i Siostrom! Do zobaczenia na następnym dniu skupienia.

Pokój i Dobro!

Uczestniczka

 

  • Dowiedz się więcej
  • Kalendarz
  • Odwiedziny

    Wszystkie: 480106, dzisiaj: 246

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com