Wydarzenia

 • Dzień Formacji Pracowników w Ludwikowicach Kłodzkich

  W dniu 8 października 2016r. w Ludwikowicach Kłodzkich odbyło się spotkanie formacyjne dla pracowników zatrudnionych w naszych domach, którzy chcą zgłębiać treści franciszkańskie, by ubogacać nimi swoje życie i być bliżej tych, którym posługuje nasze Zgromadzenie...

 • Październikowe Lectio Divina

  W październikowym dniu skupienia odkrywaliśmy MIŁOSIERNE SERCE BOGA w przypowieściach opisanych w XV rozdziale w Ewangelii świętego Łukasza. Serce Boga jest sercem zatroskanym o mnie, gdy odchodzę, jest sercem poszukującym mnie z ojcowską i matczyną miłością, gdy się gubię i jest sercem obfitującym w radość, gdy powracam do ramion Ojca..

 • Przyjęcie do pre - nowicjatu

  4 października 2016r. w uroczystość naszego Świętego Ojca Franciszka rozpoczęła swój pre – nowicjat Karolina Kupka pochodząca z Wieszowy koło Gliwic...

 • Wrześniowe Lectio Divina w Oleśnie

  W domu parafialnym pod wezwaniem św. Edyty Stein w Oleśnie Śląskim, odbywają się spotkania osób, które również pragną zgłębiać i karmić się Słowem Bożym.

  Człowiek potrzebuje wyciszenia, by w swoim wnętrzu usłyszeć głos Boga oraz samego siebie, by dzięki temu odmienionym wrócić do swoich obowiązków. Takie spotkanie może odbywać się w obecności Pana w Słowie Bożym. Kiedy zaprosimy ciszę, ona pozwoli nam się duchowo rozwijać.

  Na ostatnim spotkaniu odkrywaliśmy, że Jezus jest Chlebem Żywym (J 6,35) i chce z każdym z nas szczególnego, osobistego kontaktu. Taka bliskość, z pomocą Ducha Świętego, daje człowiekowi poczucie ogromnego sensu swojego życia.

  04 września 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach nabożnego czytania Słowa Bożego. Pochylaliśmy się nad fragmentem Ewangelii według św. Jana. Jezus u studni Jakubowej zmierza ku temu, aby ugasić duchowe pragnienia Samarytanki i wyprowadzić ją z życiowego zagubienia.

 • Wrześniowe Lectio Divina we Wrocławiu

  10 września odbyło się spotkanie ze Słowem Pana w ewangelii św. Mateusza 14, 22-33; 16, 13-20.

  Przypatrywaliśmy się postaci św. Piotra, który u boku Mistrza jest jak nowicjusz. Formuje siebie by stać się uczniem Jezusa, apostołem, przewodnikiem wspólnoty i skałą dla Kościoła. Piotr wie, że potrzebuje bliskości Pana, Jego spojrzenia i słowa. W naszym życiu, tak samo jak i u Piotra, przeplatają się momenty wiary, gdy Pan mówi :”Ty jesteś jak Skała i na tej skale zbuduję mój Kościół” i momenty zwątpienia kiedy wołamy :„Panie ratuj”.

  Gdy tonę w głębinach swojego strachu słyszę głos Mesjasza:” Odwagi to Ja Jestem nie bójcie się”, czy wołam gorąco „Panie ratuj”?...

 • Pragnąć być miłosiernym jak Ojciec...pomóż tym, którzy pomagają lub szukają pomocy...

  "Jesteśmy szczęśliwi, kiedy możemy służyć głodnym, spragnionym, przybyszom, chorym, więźniom, wszystkim braciom i siostrom naszego świata. Bowiem nasze czyny odzwierciedlają miłosierdzie Ojca wobec jego poranionych dzieci, a On pozwala nam w tym uczestniczyć.Niesienie dobra, służba potrzebującym to nie obowiązek, to nie zadanie, ale wielki dar Boga, który czyni nas uczestnikami swojej miłosiernej miłości do ludzi potrzebujących. Czyniąc dobro pozwalamy, by miłość Boga do człowieka przechodziła przez nasze życie, a on sprawi, że wróci ona do nas w wieczności..."

  s.Wiesława Przybyło ASC

 • Sierpniowe Lectio Divina

  Pod koniec wakacji 27 sierpnia na naszym kolejnym spotkaniu grupy Lectio Divina pochylaliśmy się nad słowami Pana Jezusa w oparciu o Ewangelię według św. Jana: 4, 1-42 dotyczącym spotkania Jezusa z Samarytanką przy studni w Sychar. Poprzez tą scenę biblijną wpatrywaliśmy i wsłuchiwaliśmy się w Jezusa, który jest wstanie ugasić pragnienie każdego ludzkiego serca, nawet tego najbardziej zagubionego. On jest  źródłem czystej wody. On jest źródłem wody, która przywraca nam godność i nadzieję życia. On obmywa i ożywia.

  Czy moje pragnienia prowadzą mnie do osobistych spotkań z Jezusem - żywą wodą? Czy na mojej drodze są widoczne ślady prowadzące do Niego - jako źródła życia na dziś i na później?

 • Wizyta Księdza Biskupa z Bagdogry Vinceta Aind w Domu Prowincjalnym w Ołdrzychowicach

  W dniach od 20 - 22 sierpnia  gościłyśmy w naszym Domu Prowincjalnym  biskupa z Bagdogry (Indie) Vinceta Aind...

 • Kilka pielgrzymkowych myśli...

  10 sierpnia zakończyła się 36 Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę pod przewodnictwem ks. Stanisława Orzechowskiego...

 • Dowiedz się więcej
 • Kalendarz
 • Odwiedziny

  Wszystkie: 586303, dzisiaj: 135

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com